Loading posts...

W Internecie roi się od blogów kulinarnych, w których można napotkać różnorakie przepisy – wegetariańskie i wegańskie, łączące w sobie smaki świata, dla osób odchudzających się lub mających problemy z alergią lub ze zdrowiem. Cóż, ten blog nie należy do żadnych z tych grup. Można tu znaleźć i potrawy wegetariańskie i inspirowane kuchnią włoską, azjatycką czy meksykańską a także przepisy dla osób, które chcą zjeść lekkostrawne, łagodne danie. Mój blog z przepisami kulinarnymi powstał z innego powodu – mianowicie braku czasu w codziennym bytowaniu 🙂

Szybkie przepisy – coś dla osób w ciągłym bieguszybkie przepisy kulinarne

Na początek warto zaznaczyć, że wszystkie przepisy były i są obecne w mojej kuchni. Wypróbowane i sprawdzone przeze mnie i moich bliskich wielokrotnie. Przyrządzane potrawy oddają więc preferencje kulinarne domowników ale nie tylko, mówią też co nie co o nas samych. W przepisach kulinarnych jestem więc nieco zachowawcza, lubię sprawdzone przyprawy – ulubione zioła typu bazylia, oregano czy natka pietruszki, czosnek, którym niedługo będę zapewne nawet chleb smarowała a także potrawy pikantniejsze i nieco bardziej egzotyczne – kurkuma, curry czy chili. Wiem które połączenia zawsze będę mi i moim bliskim smakować i jeśli czegoś sypnie się za dużo, jak to naprawić.

Drugą i chyba najważniejszą rzeczą jest niestety zabieganie i ta odrobinka lenistwa, która wkrada się każdego dnia – zarówno do codziennych czynności, jak i gotowania. Praca, obowiązki domowe, dodatkowe zlecenia i jeszcze chęć edukacji i doszkalania się.. doba jest stanowczo za krótka, szczególnie kiedy się jest śpiochem i chce się milutko pospać. Dlatego w kuchni cenię sobie oszczędność czasu, stąd też szybkie przepisy kulinarne królują na moim blogu. Jednocześnie dbam o to, by nie straciły one na smaku i jakości, a były smaczne i pożywne.

Nie wstydzę się tego, że zamiast gotowania bulionu wolę dodać kostkę rosołową, że do spaghetii wolę dorzucić fix  lub czasami kupić gotowe pierogi na obiad. Szukam przepisów kulinarnych, które pozwolą przygotować obiad w niecałe pół godziny a jednocześnie pozwolą uzyskać smaczną potrawę. Dlatego też przepisy kulinarne na blogu opisywane są podpunktach i kolejności, która zagwarantuje optymalne wykorzystanie czasu 🙂

Nie znaczy to, że nie lubię gotować – bardzo to lubię. Odkrywanie nowych smaków i testowanie nowych rozwiązań kulinarnych należy do moich ulubionych zajęć. Jednak wracając do domu przeważnie w godzinach 17-18 nie ma się sił na bieganie po sklepach w poszukiwaniu wyszukanych składników a następnie spędzanie bitej godziny na przyrządzaniu domowego obiadu krok po kroku. Tak się  po prostu nie da – zarówno psychicznie, jak i fizycznie 🙂 A droga na skróty nie jest zawsze tą najgorszą. Zachęcam więc do przeglądania przepisów osoby, które cenią sobie wolny czas a jednocześnie lubią gotować i odkrywać nowe połączenia smaków i urozmaicać codzienne menu obiadowe.